Черкаси

У Черкасах вперше відбулися святкування на честь героїв Холодного Яру

І хоч це 21-ші за ліком вшанування, раніше вони відбувалися лише на Чигиринщині. Цьогоріч перший день святкувань вирішили провести у Черкасах, а другий день – у селі Мельники (Чигиринщина).

 

Після денних урочистостей та відкриття пам’ятника «Борцям за волю України» святкування перемістилося у Долину Троянд. Черкащани долучились до святкувань, іноді навіть не знаючи, що послугувало приводом для свята. Посеред долини троянд продавали патріотичні сувеніри та їжу. Розваги мали переважно військовий характер: відвідувачам пропонували постріляти, зібрати зброю або ж спробувати надати медичну допомогу.

 Увечері розпочався концерт, учасники якого приїхали з різних куточків України – з Одеси, Харкова, Івано-Франківська, Ужгорода та Києва:

– На Черкащину ми приїжджаємо часто, були й на минулорічних холодноярських вшануваннях, бо це є наша генетична пам’ять, – говорить Максим Трубніков, соліст гурту «Друже музико» (Одеса). – Я всіх закликаю відвідати і тисячолітній дуб Максима Залізняка, і побувати в Суботові,в інших селах та містечках, адже ти відчуваєш таку енергетичну потугу в цих місцях! І, можливо, наш гурт такий драйвовий через те, що ми набираємося цього козацького бойового духу саме на Черкащині.

Немало було й відвідувачів з інших міст, які приїхали до Черкас спеціально на холодноярські святкування:

– Ми приїхали вшанувати героїв – це найперше. Оскільки цього року дуже гарна програма, обов’язково хотіла потрапити, незважаючи на різні життєві перешкоди. Ми вже неодноразово до вас збиралися, і ось у цьому році вперше дісталися до Черкащини, – розповідає Наталя Музичук, гостя з Тернопільської області. – Дуже гарно, що влаштовуються такі вишколи, зустрічі, піднімається патріотичний дух, і в деяких людей виникає розуміння, що таке Україна і як її треба насправді серцем і душею любити.

Увечері пройшла смолоскипна хода учасників холодноярських святкувань.

 

Хочеш домогти? Стань другом!