Черкаси

У Черкасах відзначили Міжнародний день йоги

21 червня у світі відзначають Міжнародний день йоги. Напередодні свята, 20 червня, його відзначили і в Черкасах. У Долині троянд зранку проводили безкоштовні майстер-класи, різні духовні практики, читали лекції зі здорового способу життя та здорового харчування.

 

«Цього року з ініціативи посольства Індії вирішили зробити це свято і в Україні. Ми як Федерація йоги України допомагаємо у організації цього свята. У Черкасах багато людей входять до цієї федерації. Люди займаються своїм розвитком, як фізичним, так і духовним», – каже одна з організаторок свята Ольга Шемшур.

На свято йоги до Черкас приїхали гості з Києва. Вони представляли вчення «Фалунь дафа».

«Це одна із шкіл Цигун. Їх дуже багато, і в кожної свої особливості. Наша практика складається з 5 вправ. Нею можуть займатися і діти, і люди похилого віку. Практика добре впливає на фізичний і психологічний стан людини. Ми також проводимо акції, щоб розповісти, що ця практика переслідується Комуністичною партією Китаю. У кінці 90-х років почалися утиски, репресії, які проявляються у різних формах: заключення у тюрмах і навіть продаж людей на органи. Тому ми проводимо такі акції, щоб підримати людей, які страждають від переслідування у Китаї», – каже Аліна, практикувальниця Фалунь Дафа.

Представники Міжнародного товариства свідомості Крішни провели лекцію, присвячену мантра-медетації та частували гостей свята ведичною їжею.

«Ця страва називається кічрі. Спочатку готується горох з рисом і овочами. Потім тушаться овочі зі спеціями. Далі це все з’єднується, додається вершкове масло і сіль. А це хліб. Ці коржики обсмажуються глибоко в олії, а потім надуваються і стають схожими на кульки. Ведична кухня – дуже цікава, незвичайна, магічна», – каже Володимир.

Черкащанка Ірина, яка взяла участь у Дні йоги, вважає, що проводити такі заходи – чудова ідея.

«Люди можуть навчитися чомусь новому. Я навчилася робити оригамі лотоса. Також буду робити релаксуючі вправи вдома. А взагалі, такі заходи несуть добро і радість», – говорить Ірина.

На святі кожен охочий міг повправлятися у хатха-йозі, йозі для вагітних, парній йозі, комплексній йозі, кайя-йозі.

Міжнародний день йоги святкували і в інших містах України – Києві, Львові, Харкові, Одесі, Дніпрі, Вінниці, Чернігові, Полтаві, Маріуполі та Івано-Франківську.

 

Хочеш домогти? Стань другом!