Черкаси

На Черкащині вдруге відбувся фестиваль нескореної нації «Холодний Яр»

Цими вихідними, 1-3 липня, у Грушківці вдруге пройшов фестиваль нескореної нації «Холодний Яр». На нього приїхали більше 3 тисяч людей з усієї України. Для них організували гутірки, спілкування з відомими письменниками, майстер-класи та концерт за участі відомих українських гуртів.

 

Як і минулоріч, захід був благодійний: на фестивалі зібрали більше 13 тисяч гривень для допомоги дітям загиблих воїнів АТО. Організатори наголосили на тому, що фестиваль пропагує здоровий спосіб життя, тому на території «Холодного Яру» діяла заборона на алкоголь. Ідею здорової нації тут пропагували спортивними заходами: ранковими руханками і турніром з міні-футболу.

– Організація заходу зайняла близько 5 місяців. Ми збирали хедлайнерів і на літературну сцену, і на музичну сцену. Насправді це не є розважальний фестиваль. Це інформаційно-просвітницький захід. Ми назвали його «ще одним фронтом за душі українців». Тут ми хочемо познайомити їх з відомими українськими письменниками, українською музикою, з українськими традиціями, які зараз відходять. Ми хочемо показати незнані сторінки історії, відкривши тут дві виставки: одна – про УПА, інша – про Україну в Другій світовій війні. Такі заходи дуже необхідні. І чим більше їх буде в Україні, тим менше буде сепаратизму і закликів до нього, – розповіла Зоя Бойченко, співголова оргкомітету фестивалю нескореної нації «Холодний Яр».

Василь Шкляр, український письменник:

«Сьогодні серце цього краю і моє серце також співають від втіхи, що вдруге ми зібрались тут, і нині тут майже вдвічі більше людей, ніж минулого року. Я сподіваюсь, що люди, які тут побували, понесуть у свій край часточку холодноярського духу, а ідея Холодного Яру пошириться на всю територію України. І колись вся наша Вітчизна стане великим Холодним Яром з гарячим серцем у центрі».

Марина, волонтер з Києва:

«Три дні поспіль ми чергуємо, допомагаємо, розказуємо людям, куди їм пройти, якщо вони заблукали. Як на мене, це дуже крутий фестиваль. Сюди приїжджають гурти, які ми всі обожнюємо, та багато відомих письменників».

«Лютий», представник ГО «Сокіл» з Рівненщини:

«Сокіл» долучився до організації фестивалю. Тут дуже добре. Цей фест мені сподобався тим, що тут багато хороших людей, письменників. Тут був Василь Шкляр – один із моїх улюблених письменників. Можна сказати, що заради нього я сюди і приїхав. Також ми допомагаємо в охороні заходу».

Олександр, гість фестивалю із Чигиринщини:

«Мене дуже тішить, що тут багато молоді в національному одязі та з патріотичною символікою. Я сподіваюся, що це – наслідок виховання. Адже якщо ми не виховаємо нове покоління, всі наші перемоги можуть стати марними».

Фото Лариси Лавренчук

 

Хочеш домогти? Стань другом!