Черкаси

«КіноШот»: яким буде перший фестиваль короткометражного кіно в Черкасах

Через місяць у Черкасах відбудеться перший кінофестиваль українських короткометражок «КіноШот». Він триватиме з 19 по 21 серпня у Долині Троянд. Нині організатори завершили прийом робіт на участь у конкурсній частині фестивалю та розповіли журналістам «Громадського ТБ:Черкаси», яким буде перший черкаський фестиваль короткометражного кіно.

Всього до участі в конкурсі отримано 176 заявок, багато робіт надійшло від іноземних режисерів. Однак організатори розглядали лише українські стрічки – таких до конкурсу відібрали 72. Організаторка фестивалю короткометражного кіно «КіноШот» Вікторія Лаврентьєва розповідає, що це є принциповою позицією, адже вона з колегами хотіла показати роботу саме вітчизняних кіномитців:

– Ми показуємо фільми тільки українських режисерів, хоча, звісно, нам було приємно, що з інших країн також захотіли взяти участь у конкурсі. Ми хочемо, щоб у Черкасах цей фестиваль став постійним, щорічним, – каже Вікторія.

Ідея створити такий захід у Черкасах виникла у дівчини після участі в Одеському міжнародному кінофестивалі. Вікторія каже, що їй хотілося створити таку подію в нашому місті, аби черкащанам не доводилося їздити до Києва, Львова або Одеси, щоб долучитися до мистецтва кіно. Вікторія знайшла підтримку в місті та отримала кілька грантів для фінансування свого проекту. Ярослав Лавров, голова координаційної ради ГО «Місто на Че»:

– Основна мета нашого громадського об’єднання – це розвиток соціально-культурної сфери, – говорить Ярослав. – Нам хочеться, щоб наше місто мало якесь культурне навантаження, і цей кінофестиваль є якраз таким, що урізноманітнить життя в Черкасах. Тому ми і вирішили допомогти Вікторії, а потім ще й прийняли її до нашої ГО.

На організацію фестивалю витратили близько півроку. Зараз комісія працює над відбором 15 конкурсних стрічок, які братимуть участь у конкурсній програмі. Під час фестивалю журі обере три найкращі фільми, які отримають відповідні нагороди. До складу відбіркової комісії увійшли відомий черкаський фотограф Ігор Єфімов, громадська діячка і мистецтвознавець Наталія Вернидуб і програмний директор кінофестивалю, режисер Андрій Паниченко. Останній розповідає, що на фестивалі, крім конкурсної програми, буде ще багато цікавого:

– 31 липня ми оголосимо учасників, які змагатимуться за отримання номінацій, – говорить Андрій Паниченко. – Позаконкурсна програма ще в процесі становлення, але відомо, що будуть покази альманахів українського короткометражного кіно, будуть й інші українські фільми, які за останні роки стали найбільш помітними та найбільш вдалими.

Окрім конкурсної і позаконкурсної програми, на фестивалі відбуватимуться різні майстер-класи та кінолекторій, які проводитимуть переважно члени журі. Організують також дискусії, діалоги з аудиторією та практичні лекції про те, як робити свій перший фільм.

Тематика стрічок – найрізноманітніша, кажуть організатори. Є фільми, які розкривають внутрішній світ кінорежисера, але переважають короткометражки на воєнно-патріотичну тематику.

 

Хочеш домогти? Стань другом!