Черкаси

25.17

У Черкасах вперше відбувся «ГайдаFest»

Цими вихідними – 23-24 липня – у Черкасах фестиваль «ГайдаFest» зібрав гостей з усієї України. Організатори готувалися до фестивалю майже рік. За цей час підготували музичну програму, яка складалася із виступів 13 гуртів. Також відвідувачі мали змогу побувати на літературній галявині, взяти участь у різноманітних майстер-класах з рукоділля та пожити у наметовому містечку. Родзинкою фестивалю «ГайдаFest» став всеукраїнський зліт автостоперів та мандрівників, які обмінювалися своїм досвідом подорожей Україною та за кордоном.

 

Анастасія Білецька, співорганізатор «ГайдаFest»:

«Складними в організації були кілька моментів. По-перше – це те, що потрібно бігати по різних структурах державного рівня, а також проблемою є фінансування. Ми виграли два гранти, але цього було недостатньо, тому довго шукали меценатів, які допомогли б нам фінансово».

Денис Гайда, контент-менеджер «ГайдаFest»:

«Назву фестивалю ми ретельно продумували. «Гайда» – це заклик «Гайда фестивалити!», «Гайда займатись спортом!» і т.д. Ми дивилися значення цього слова різними мовами: у Білорусі – це бойове мистецтво, у Хорватії так називають музичний інструмент. В результаті обрали назву «ГайдаFest». Щодо музичної програми, то ми намагалися зробити її максимально якісною, зважаючи на наші фінансові можливості, а вони у нас доволі обмежені. Так, ми створили Google-форму для гуртів, і нам подали заявки майже 300 музичних колективів з усієї України. Ми обирали найкращих, довгий час прослуховували їхню музику і врешті-решт запросили 13 гуртів для музичної сцени фестивалю».

Гурт «Ангажемент на вівторок» (Дніпро):

«Ми подивилися, яким має бути «ГайдаFest», і мріяли потрапити на цей фестиваль як гурт, під музику якого потрібно стрибати і танцювати. Тому ми самі приїхали сюди, щоб подарувати Черкасам справжнього гуцульського Folk-року з Дніпра».

«ГайдаFest» – трохи камерніший, ніж великі фестивалі, але мені тут більше подобається за рахунок того, що він атмосферніший. Тут все більш по-домашньому і для своїх», – розповів музикант Андрій Шалімов («Freel»).

«Одразу, як тільки ми почали планувати фестиваль, то вирішили, що треба чимось зацікавити людей, зробити щось таке, чого ще не було. Ми продумували багато варіантів, але зупинилися на ідеї провести у Черкасах всеукраїнський зліт автостоперів та мандрівників. Ми з організаторами самі часто їздимо по фестивалях і розуміємо, що автостопери – це фестивальний контингент. Тому всеукраїнський зліт автостоперів – це родзинка нашого фестивалю», – розповів Денис Гайда, контент-менеджер «ГайдаFest».

Олесь, автостопер:

«Я приїхав на «ГайдаFest» звісно ж автостопом. Мої подорожі у такий спосіб розпочалися з того, що я відвідав фестиваль «Шипіт» на Закарпатті. Тоді ми з подругою ночували без грошей та їжі просто на трасі. Тоді я сказав собі, що автостоп – це точно не для мене. Але потім я зрозумів, що хочу їздити по фестивалях, а грошей на це немає, тож вирішив знову спробувати автостоп. Згодом я ще еволюціонував і зрозумів, що його цінність – у людях. Адже під час подорожі ти зустрічаєш багато людей і, дізнаючись їхні історії, здобуваєш корисний досвід. Як на мене, автостоп робить світ щасливішим і кращим. Тому йдіть із дому і мандруйте!»

 

Хочеш домогти? Стань другом!