Mist

2°C

Черкаси

На фестивалі короткометражних фільмів «Кіношот» у Черкасах визначили переможців

Із 19 по 21 серпня у Черкасах відбувся перший фестиваль короткометражних фільмів «Кіношот». Він орієнтований на українського кіновиробника. В рамках фестивалю відбувся конкурс у номінаціях «найкращий фільм», «найкращий сценарій», «найкраща режисура» та «приз глядацьких симпатій».

В останній день «Кіношоту», 21 серпня, журі (кінокритик Олександр Гусєв, кінорежисери Юлія Гонтарук і Дмитро Захаревич) оголосили переможців конкурсної програми фестивалю.

Кращий фільм – «Зірка Давид», режисер Євген Кошин.
Краща режисерська робота – «Сумне обличчя», режисер Роман Кириченко.
Кращий сценарій – «Обрані», режисер Наталія Бєляєва.
Приз глядацьких симпатій – «Напрокат», режисер Сергій Сторожев.
Спеціальна відзнака від журі – «Фейс Контрол», режисер Ольга Стуга.

Роман Кириченко, режисер фільму «Сумне обличчя»:

«Наш фільм – це антиутопія. Вона про нас. Про те, як закони і суспільство, в якому немає якихось громадських соціальних позицій може перетворитися в таку квазі-країну. Про боротьбу людини і системи і їхніх різних цінностях. Кіно про те, як не дійти до тієї ситуації, коли вас насильно примушуватимуть бути щасливим».

2.jpg
Команди переможців отримають грошову винагороду: за кращий фільм – 15 тис. грн, за кращу режисуру та кращий сценарій – по 10 тис. грн.
Окрім кінопоказів, на фестивалі відбулися майстер-класи та лекції. Зокрема, глядачі переглянули кіноальманах «Роздоріжжя», добірку фільмів від альманаху «Сучасне українське кіно», фільм Юлії Гонтарук «10 секунд» і чотири фільми від проекту «Каннський вечір».

Олександр Гусєв, кінокритик, член журі фестивалю:
«Мені взагалі сподобалася ідея проведення фестивалю українського кіно в місті, де нечасто бувають кінофестивалі. Мені здається, вітчизняне кіновиробництво потребує нових глядачів, розширення уявлень про кіно. Зазвичай ми бачимо якісь романтичні комедії, блокбастери, тривимірні мультфільми. Подібні заходи показують, що насправді в кіно можливі речі набагато більш неочікувані».

1.jpg
Спеціально запрошеними гостями фестивалю «КіноШот» стали продюсер компанії «Кіновир», організатор «Каннського вечору» Катерина Шевченко, режисер монтажу фільму «Поводир» Денис Захаров, режисери Маргарита Кузьміна та Антоніо Лукіч.

 

 

Хочеш домогти? Стань другом!