Mist

2°C

Черкаси

Зимовий «ГайдаFest» відбувся в Черкасах

28 січня у Черкасах удруге відбувся арт-фестиваль «ГайдаFest». Родзинкою зимового фестивалю стали виступи спікерів – журналіста Романа Вінтонів (Майкл Щур), письменника Олександра Ірванця, журналіста Валентина Чернявського та громадської активістки Вікторії Феофілової.

За останні півроку – це другий «Гайдафест» у Черкасах. Перший відбувся улітку в Долині троянд. На відміну від попереднього, у програмі зимового фесту були не лише виступи музикантів, а й лекції відомих спікерів – журналіста Романа Вінтоніва (Майкл Щур), письменника Олександра Ірванця, а також черкаських журналістів і активістів Валентина Чернявського та Вікторії Феофілової.


Роман Вінтонів (Майкл Щур) розповідав черкащанам про те, як у соціальних мережах не потрапити на гачок пропагандиста й навчитися у щоденному інформаційному потоці відрізняти правду від вигадок.

– Я думаю, що це досить важливо зараз, тому що багато людей просто вірять в те, що пишуть всі. Багатьом треба розказувати, як правильно читати, і пояснити з точки зору журналістики, як легко можна маніпулювати свідомістю і висновками», – каже Роман Вінтонів.

На другий «Гайдафест» до Черкас з’їхалися гурти з різних куточків України – ХАС (Львів), Кімната Гретхен (Дніпро), Колір (Одеса), SEMMAR (Київ), Циферблат (Київ), ZAPASKA (Кам’янець-Подільський) та Олександр Дубина (Черкаси).

– Цей фестиваль дуже самобутній, у нього велике майбутнє і потенціал. Саме через це ми і погодилися взяти участь у «ГайдаFest». Тут дуже приємні організатори і класне ставлення до музикантів», – каже вокалістка гурту «Колір» Людмила Коллер.

За словами організаторів, зимовий «Гайдафест» відвідало більше, ніж 400 людей.

«Головна мета фестивалю – це популяризація українського мистецтва, розкачування міста в культурному плані. Хочемо, аби люди відвідували подібні заходи, адже такі фести не тільки творчо розвивають людину, але й збагачують її інтелектуально та духовно», – каже один із організаторів фестивалю Денис Гайда.

 

Хочеш домогти? Стань другом!