Mist

2°C

Черкаси

«Закон про вибори обмежує наші права», − переселенка

Переселенці скаржаться, що новий Закон України «Про місцеві вибори» обмежує їхнє право голосу. Обирати місцеву владу мають право ВПО, які офіційно працевлаштовані та мають прописку.

 

«Нам абсолютно не байдуже, які депутати будуть у міськраді та як і за що вони будуть голосувати. Тим більше, що зараз вже запущені процеси децентралізації: великі повноваження і можливості надані саме місцевим органам влади. Голосувати ми хочемо і будемо. Але у нас на шляху до цього голосування є обмеження: треба надати довідку з роботи. Не всі внутрішньо переміщені особи офіційно працевлаштовані. Я припустимо маю офіційне працевлаштування і можу надати довідку, а мій чоловік − не має, тому він не може голосувати. Погодьтеся, що це явне неузгодження в законодавстві», − розповідає переселенка з Луганська Ольга Нестеренко.

Більшість переселенців втратить можливість права голосу, адже голосувати зможуть тільки ті, хто має офіційне працевлаштування і прописку. Усі ми знаємо свої статки і мало кому з нас вдасться переїхати в інше місце, навіть у мирний час, і придбати собі житло для того щоб прописатися. Але переселенці є членами громади, адже вони водять своїх дітей до школи та дитячого садочка, ходять у наші лікарні. Потрібно дбати про них та їхнє право голосу на виборах, − розповідає експерт громадянської мережі «ОПОРА» Марина Макуха.

Не всі депутати склали руки. Зараз зареєстрований законопроект, згідно якого переселенці зможуть проголосувати на місцевих виборах, надавши довідку, що підтверджує, що вони переселенці. Але потрібно щоб на найближчій сесії цей законопроект був поставлений на голосування та прийнятий, тоді є ще час виправити цю помилку, − розповідає депутат Верховної Ради Олег Петренко.

 

Хочеш домогти? Стань другом!