Черкаси

Технологічний парк Бидгоща. Як місто-побратим Черкас шукає інвестиції

У 2005 році у польському місті Бидгощ міська влада разом із бізнесменами створила індустріально-технологічний парк. Основна мета технопарку – залучати в місто інвестиції, допомагати вести бізнес компаніям, що хочуть у Бидгощі виробляти товари. Менеджер Даніель Рабаха каже, що за більш, ніж 10-літнє існування індустріального парку в Бидгощі побудували власні виробництва багато іноземних компаній. Як їм це вдалося, дізнавалися журналісти «Громадського».

 

– У нашому парку зараз налічується понад 70 компаній, які ведуть тут свій бізнес. У нас є близько 300 гектарів гарно підготовленої інвестиційної землі з усією інфраструктурою – дорогами, трубами, велосипедними смугами і пішохідними переходами. Звичайно, також є інфраструктура для громадського транспорту. Ми забезпечуємо для інвесторів усе, що їм потрібно. Особливо ми допомагаємо їм із адміністративними процедурами. Саме тому ми вважаємо, що ми – щось більше, ніж просто продавці землі, ми – як своєрідна «допоміжна рука» для інвесторів, – каже менеджер індустріально-технологічного парку м. Бидгощ Даніель Рабаха.

Даніель каже, що кілька років тому на цій території не було нічого – була лише непідготовлена земля для інвесторів. Це було таким місцем, куди бізнес не хотів іти. А тепер це дуже популярне місце навіть для розваг, для проведення вільного часу. Для місцевих жителів є місце для велосипедних прогулянок і дозвілля з сімʼєю.

Однак передусім технопарк – це індустріальна зона, найбільший індустріальний район у Бидгощі. Всі заводи тут відносно нові – засновані 5-7 років тому, каже Даніель Рабаха:

«Тут багато галузей, ми не можемо назвати якусь одну провідну, тому що більшість компаній роблять свій бізнес у різних сферах. Наприклад, є сильна гілка механіки, також металу та будівельних матеріалів, у нашому парку також представлена галузь виробництва пластикових форм. Але є також компанії, що базуються на логістиці і багато-багато інших сфер, які роблять наш парк різноманітним».

У Європі існує конкуренція між технологічними парками в різних містах. Чому бізнесмени обирають саме цей парк? Даніель пояснює:

«Найголовніший пункт – це ідеальна інфраструктура з усіма дорогами, пішохідними переходами, медіа, велодоріжками і громадським транспортом. Щоб отримати інвестора та досягти успіху, все має бути пов’язано. Без одного із цих складників – без гарно підготовленої землі, без хорошого інвестиційного клімату тут нічого не відбулося б».

Ініціатива створити технологічний парк у Бидгощі належить міській владі. У 2005 році місто разом із бізнесменами заснували цю компанію.

– Наш парк не дає грошей міському бюджету, тому що всі гроші, які ми заробляємо, ми тримаємо в парку і вкладаємо їх в інфраструктуру. Наприклад, ця будівля, в якій ми зараз перебуваємо, – це наше реінвестування в наш парк. Ми також для міста будуємо великі ярмаркові і торгівельні зали у північній частині Бидгоща. І ці дороги збудовані на гроші, реінвестовані з парку. Ми не даємо місту конкретно самі гроші, але місто заробляє, тому що інвестори платять податки, вони мають працівників, які платять податки, і зменшується рівень безробіття. Це хороші вигоди для міста, і тому місто не потребує самих коштів від парку.

Інші матеріали про місто-побратим Черкас Бидгощ дивіться тут: https://goo.gl/MdfeUv 

 

Хочеш домогти? Стань другом!