Черкаси

«Ні – штрафам у 320 тисяч!» Черкаські підприємці протестували проти нових податків

15 лютого підприємці з Черкас і області на Соборній площі протестували проти політики уряду, яка «знищує бізнес». Їхні основні вимоги – скасувати штрафи у 320 тис. грн за зарплати «в конверті» та знизити ставки основних податків. Захід організувала коаліція Громадських організацій малого та середнього бізнесу м. Черкаси.

 

Зранку на Соборній площі у Черкасах людно. Близько 450 людей, за інформацією місцевої поліції. Активісти розгортають плакати з написами «Ні – штрафам у 320 тисяч», «Ні – продажу землі», «Ставки єдиного податку зменшити вдвічі», «Ні – жебрацьким пенсіям». На сходах біля будівлі черкаської ОДА до мікрофону по черзі підходять активісти.

«Закони, які запрацювали з нового року, – це знищення не тільки підприємництва малого, це знищення економіки України, населення України. І не можемо цього допустити. 1 січня різко піднялася мінімальна зарплата. Так, вона повинна була піднятися, бо неможливо жити на півтори тисячі, але до мінімальної зарплати прив’язані місцеві податки і збори і штрафні санкції. Ми звертаємось до міської ради, щоб вона переглянула ставку єдиного податку», – виступає з промовою Ольга Ракова, голова черкаської міської профспілки «Солідарність».

Мітингарі закликали владу заборонити перевірки підприємців та скасувати штрафи у 100 мінімальних зарплат, 320 тис. грн, за неоформлених працівників.

– Єдиний соціальний внесок, єдиний податок потрібно зменшувати, щоб малий бізнес хоча б якось тримався на ногах. Тому що фактично малий бізнес поповню бюджет. Просто наверху не розуміють, що коли не буде малого бізнесу, не буде бюджету, – каже підприємець Світлана.

Галина, підприємець із Маньківки:

Перевірки повинні бути, наймані працівники повинні бути оформлені. Але також мають бути зрозумілі правила гри. Міняти закони не на користь підприємцям – це ненормально, держава повинна допомагати, а не лише забирати

– Це ж хтось так сильно не любить свої людей, країну, що придумати отакі податки. Не так податки, як штрафи. Оце мене підштовхнуло приїхати боротисяя проти оцих злочинних законів. Питання ще ж стоїть у тому, що в мене сімейний бізнес. І якщо моя дитина прийде і буде зі мною спілкуватися… Я знаю наших податківців, як вони повернуть цей сюжет. Мені доведеться платити ці штрафи, – каже Сергій, підприємець із м. Умань.

Наталя, підприємець із м. Умань:

Наша влада хоче знищити підприємців як людей, що мають свою думку, які фінансово не залежать від держави. Підвищення податків – нерозумне. Ні одна економіка не може витримати одночасно збільшення в 2 рази збільшення податків. Ми за те, щоб мінімальну зарплату піднімали поетапно, до кінця року. Якби поетапно це було, такого спротиву б не чинили

Такі акції протесту також відбулися в Тернополі, Івано-Франківську, Запоріжжі, Чернігові та інших містах. 

 

Хочеш домогти? Стань другом!