Mist

2°C

Черкаси

"Злидні" та мільйонери Черкаської міської ради: аналіз декларацій

Громадський рух ЧЕСНО в рамках кампанії «Стеж за грошима» проаналізував декларації депутатів Черкаської міської ради.  Депутат від УКРОПу Акопян задекларував в’язанку кропу і твердить, що не для піару, а представнику БПП Радуцькому - подарували більше півмільйона готівки. Почитайте, хто із депутатів цього року заробив найбільше, а хто увійшов у топ найбідніших.

 

 

Хто заробив найбільше у 2016?

Голова фракції «Батьківщини» в Черкаській міській раді Роман Діскант заробив понад 2 млн грн. Минулоріч він задекларував майже удвічі менше. Основний його дохід – заняття підприємницькою діяльністю від торгових центрів.

«За последние годы не получалось открывать рестораны - кризис. Жена является моим партнером, но не она управляет. Сейчас у нас два главных направления - продуктовые магазины и рестораны. Всего у нас 7 ресторанов, в том числе один итальянский ресторан “Престо” и два японских - “Йоше”. Один из них в Киеве. Там наценка больше и больше выручка. Бывают клиенты такие как Савик Шустер и депутаты разные. Японские рестораны не дешевые», - розповідає голова фракції «Батьківщини».

dohody.jpg

Член бюджетної комісії переконує, що конфлікту інтересів у нього в бюджетній комісії немає, хоча він має в місті свій бізнес:

– Никаким образом к бюджетным деньгам не имеет отношения мой бизнес. Даже подарки на Новый год не закупали у нас. Это я иронизирую, вы понимаете. Не пересекаюсь с асфальтом, плиткой, окнами и.т.д., – переконує Діскант.

Друге місце в рейтингу – за екс-мером Черкас Сергієм Одаричем.

Це місце представник партії «Вільних демократів» здобув виключно завдяки доходу дружини Анжели Одарич. Вона – кінцевий бенефіціар Інформаційної агенції «Контекст-Черкаси» та ТОВ «Черкаські мавпи».

Обидва депутати входять до бюджетної комісії, що може викликати конфлікт інтересів. Так, у 2011 році ТОВ «Спецдревцентр» Андрія Дзюби, що перед тим був заступником тогочасного міського голови – Одарича, та комерційним директором ТОВ «Венето», отримала від міськради замовлення сміттєвих контейнерів на загальну суму 6,4 млн грн.

Поліпшив свій матеріальний стан за рік “батьківщинець” Валерій Міняйло. Як і минулоріч основний дохід – від підприємницької діяльності.

Четверте та п’яте місце посіли Костянтин Чернецький і Тарас Коломієць, яких торік не було. Обидва депутати входять до бюджетної комісії і займаються бізнесом. Прикметним є те, що у публічному профілі Чернецького зазначено місто проживання Київ. Хоча в декларації його постійне місце роботи – це ТОВ «Мультиплекс-Черкаси», де він є директором.

Тарас Коломієць займається бізнесом і коментує свої статки так:

«У мене все просто. Я як підприємець плачу єдиний податок, друга система оподаткування, тому у декларації вказано дохід фірми сукупно за рік. Це ті кошти, які проходили через рахунок. З цієї суми я платив зарплатню підлеглим, податки, інші видатки. Чистого доходу мого набагато менше. Але я повинен декларувати все».

Хто і як заробив капітал

Лідер рейтингу - Роман Діскант. Депутат, який заробив найбільше і заощадив в рази більше за інших.

bahati_deputati.jpg

 

– На самом деле не “заощадив”, а заработал. На одном “заощадив” не поедешь. У нас с женой и партнерами семейный бизнес. Кроме ресторанов и продуктовых магазинов, о которых я уже говорил, мы сдаем еще помещения в аренду, - додає Діскант.

Майже в 10 мільйонів поступається йому Микола Мирза із БПП. Він - новачок у рейтингу, має у власності акції найбільшої мережі кінотеатрів Черкас – «Мультиплекс», а також є власником бару і компанії ЛІНКОР ММО.

– Я з 7 класу в колгоспі працював. Коли закінчив школу не пішов на фізкультурний факультет, а пішов одразу працювати водієм. В 20 років я вже купив “Жигулі”. Один з перших у нашому місті створював кооператив. Потрошку скопив. Потім удачно вкладав у бізнес. Ніколи не був чиновником, – коментує Микола Мирза.

Третю позицію займає Роман Шевченко з «Батьківщини». Він – заступник директора в ТОВ «ЧЕРКАСИГАЗІНВЕСТ». При невеликому доході, депутат має велику кількість корпоративних прав, які у грошовому еквіваленті складають значну суму.

Має великі заощадження і один із лідерів рейтингу доходів – Костянтин Чернецький, голова фракції «Солідарність».

Уперше потрапляє до рейтингу найзаможніших Олександр Радуцький – секретар міської ради. Окрім грошей на банківських рахунках дружина Радуцького декларує подаровані 600 тисяч гривень готівкою.

Як вижити за 0 гривень за рік?

У списку “злиднів” в порівнянні з дванадцятьма злиднями у минулому році, у рейтингу 2016 року позицій поменшало. Кожен п’ятий депутат Черкаської міськради має дохід нижчий за мінімальний, або не має його взагалі.

 

 

naibidnishi_deputati.jpg

Лише на студентську стипендію живе депутат від УКРОПу - Артур Акопян. Виживає при мінімальному грошовому забезпеченні за допомогою батьків. Акопян задекларував в’язанку кропу у розділі цінне майно. 

Інший депутат-студент, чий дохід трошки не дотягнув до вказаних законом норм – Максим Шило з ВО «Свобода».

«Я живу із родиною і я є студентом. А студентам властиво підпрацьовувати, тому не цураюся дрібного підробітку. Його не фіксую, адже це неофіційний заробіток у розмірі 100-200 гривень», - коментує він.

 

Депутати міськради розподіляють бюджетні кошти, які складаються з податків виборців. Якщо депутат не сплачує податки в бюджет, таким чином він не вносить туди кошти і не вбачає проблем в тому, що голосує за розподіл податків громадян, які їх сумлінно сплатили.

До списку “злиднів” потрапили ті, хто і торік жив за межею бідності: Тетяна Чорнобіль (Партія Вільних Демократів), Олексій Романов (Самопоміч), Олексій Мельник (Батьківщина) та Володимир Бурячинський (Солідарність).

Новачком рейтингу є Руслан Петрик - директор Черкаської Спілки Продовольчих Маркетів. Маючи мінімальний дохід, Петрик має готівкою 50 тис. доларів і 400 тис. гривень.

Цікавим є і положення Станіслава Лукирича депутата від “Радикальної партії Олега Ляшка” та за сумісництвом заступника директора Комунального підприємства “ЧЕЛУАШ”. Не вказавши жодної гривні доходу, депутат має заощадження та здійснив продаж автівки та позичив третім особам 61 тис. доларів. Лукирич пообіцяв зв’язатися з журналістом ЧЕСНО, проте і досі цього не зробив.

.

Хочеш домогти? Стань другом!